Ceny Energie

Srovnání cen energií

Platby za energie patří k nejvyšším výdajům běžné domácnosti. Částku za elektřinu či plyn dokážete ovlivnit výběrem vhodného dodavatele. Srovnejte ceny energií jednotlivých dodavatelů pomocí kalkulaček.

Z čeho se skládá cena energií

Výsledná cena energie na faktuře, ať už elektřiny nebo plynu, se skládá z několika částí.

1. platby dodavateli (neregulované)

  • Cena za spotřebované kWh.
  • Stálý měsíční poplatek za dodávku

Dodavatele si vybíráte.

2. platby distributorovi, operátorovi trhu a státu (regulované)
Poplatky za dopravu, údržbu elektrické nebo plynové sítě, podporu “obnovitelné energie”, daně.
Území ČR je rozděleno pod správu několika distributorů. Distributora nelze vybrat, je dán Vaší adresou.
Výše plateb je regulována Energetickým regulačním úřadem.

Ceník energií

Ceny energií se liší podle jednotlivých dodavatelů. Srovnání cen energií můžete provést v cenících níže (uvedena cena za komoditu a měsíční poplatek).Pro zjištění celkové ceny je třeba ceníkovou cenu navýšit o cenu za distribuci elektřiny, rezervaci příkonu, příspěvek na podporované zdroje, daň z elektřiny a DPH. Tyto ceny jsou dané státem a distributorem spravujícím území, kde leží Vaše odběrné místo, a jsou pevné, nelze je tedy ovlivnit výběrem. K zobrazení celkové ceny využijte Kalkulačku ceny elektřiny.Pro zjištění celkové ceny je třeba ceníkovou cenu navýšit o cenu za distribuci, cenu za přepravu, cenu OTE a připočítat DPH. Tyto ceny jsou dané státem a distributorem spravujícím území, kde leží Vaše odběrné místo, a jsou pevné, nelze je tedy ovlivnit výběrem. K zobrazení celkové ceny využijte Kalkulačku ceny plynu. Označení stránky: energie, ceny energii, ceny energií, srovnávač ceny energií, srovnání cen energií pro domácnost, porovnání cen energií, bohemia energy ceník 2019, srovnání cen energií, srovnání cen dodavatelů energií, srovnání cen energii 

Ceník elektřiny 2022: Srovnání cen elektřiny od ČEZ, innogy, PRE, E.ON a dalších dodavatelů

Srovnání cen elektřiny

V online kalkulačce elektřiny si snadno spočítáte, jestli váš dodavatel zdražil. Porovnání cen sice 2 minuty zabere, ale šetřit budete po celý rok.

Nabídka na míru

Nechcete ztrácet čas porovnáváním dodavatelů elektřiny? Uděláme to za vás a rovnou vám po telefonu představíme tu nejvýhodnější nabídku. Stačí nahrát poslední fakturu.

Porovnání cen elektřiny od dodavatelů zvládnete za pár minut

  • Stačí párkrát kliknout myší.
  • Z pohodlí gauče si porovnáte nabídky dodavatelů a zkontrolujete, jestli za elektřinu zbytečně nepřeplácíte.
  • S papírováním rádi pomůžeme.
  • Připravíme vám nové smlouvy, zařídíme výpovědi a další formality. Zkrátka vše, co bude potřeba.
  • K ruce jsou vám specialisté.
  • Všichni nám je chválí.
  • Po telefonu vám odpoví na otázky a pomohou s výběrem i sjednáním.

K čemu je srovnání cen elektřiny online

Už více než 10 let může každý z nás zdarma změnit dodavatele elektřiny. Důvodů, proč změnit dodavatele je hned několik – větší úspora, výhodnější smluvní podmínky, anebo lepší servis a bonusy. Srovnání cen elektřiny vám pomůže udělat si lepší přehled o tom, jestli u vašeho stávajícího dodavatele zbytečně nepřeplácíte. Navíc srovnání nic nestojí a zvládnete ho za pár minut.

Proč využít porovnání cen elektřiny online

Cena elektřiny se skládá ze 2 částí. Jednu reguluje stát, druhá je neregulovaná. Závisí tedy jen na dodavatelích, kolik po vás za ni budou chtít zaplatit – na poplatcích tak můžete  ušetřit u jednoho dodavatele stovky, u jiného až tisíce ročně. Online srovnání cen elektřiny slouží k tomu, abyste si všechny dodavatele mohli snadno porovnat mezi sebou. Nyní u nás ve srovnání najdete 196 nabídek 56 dodavatelů plynu. Nejdříve stačí vyplnit naší online kalkulačku elektřiny – přesně podle faktury, nebo orientačně.  Čím přesněji kalkulačku vyplníte, tím lépe vám spočítáme, kolik změnou dodavatele ušetříte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.